Beslenme ve Diyet

Hastanemizde;  yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenme için, sağlıklı seçimlerden oluşan uygun yaşam şekli, yiyecek ve aktivite düzeyindeki küçük değişiklikler, tat yelpazesindeki oyunlar, öğünün önemi, miktar ayarı verilen eğitimle sağlanmaktadır.

Kurumumuza başvuran bireylerin genel sağlık bilgileri ve beslenme öyküleri değerlendirilir. Yapılan vücut analizi sonucu vücut yağ oranları tespit edilip; boy, kilo ölçümleri alınır. Bunun sonucunda bireysel sağlıklı beslenme ve diyet programları oluşturulmaktadır.

Kurumumuzda beslenme danışmanlığı almak isteyenlerin veya hastaların önce vücut yağ, kas, su oranı ve mevcut yağın vücuttaki dağılımı tespit edilir, daha sonra, yaş, boy, cinsiyet, fiziksel aktivite ve kan bulguları doğrultusunda 'kişiye özel bir beslenme tedavisi' planlanır ve düzenli olarak takibi yapılır.

Koruyucu Beslenme

Kilo yönetimi programları
Çocukluk çağı beslenmesi
Ergenlik çağı beslenmesi
Gebelik dönemi beslenmesi

Günümüzde birçok hastalığın önlenmesinde, tedavisi sırasında ve hastalık sonrasında hastanın beslenme durumunun saptanarak, kişiye özgü, yeterli ve dengeli beslenme programları ile takip edilmesi gerekmektedir.

Tedavi Edici Beslenme

Şişmanlık (Obezite)
Beslenme Bozukluğu (Malnütrisyon)
Şeker Hastalığı (Diyabet) - Gebeliğe Bağlı Şeker Hastalığı
Gut Hastalığı
İdrar Yolu ve Böbrek Taşları
Sindirim Sistemi Hastalıkları
Karaciğer ve Böbrek Hastalığı
Tansiyon Hastalıkları
Kanserde Beslenme
Kalp Hastalıkları